Tomasz Stępień

Tomasz Stępień
Tomasz Stępień
Prezes Zarządu PEJ sp. z o.o.

Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o. z dniem 16 listopada 2021r.

Wcześniej w strukturach zarządczych PEJ sp. z o.o. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki.

Tomasz Stępień jest managerem posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji strategicznych  projektów infrastrukturalnych w obszarze energetyki. Od grudnia 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., należącego w 100 proc. do Skarbu Państwa. Kluczowym zadaniem Spółki GAZ – SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju oraz realizacja takich inwestycji, jak rozbudowa Terminala LNG w Świnoujściu, czy budowa gazociągu Baltic Pipe. Z Operatorem Gazociągow Przesyłowych Gaz-System związany jest od roku 2008. 

W latach 2005-2007, jako zastępca dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki, odpowiadał między innymi za przygotowanie rządowych dokumentów dotyczących sektora gazu ziemnego i przemysłu naftowego. Nadzorował także wdrożenie tych dokumentów przez spółki z sektora. Z ramienia Ministerstwa Gospodarki koordynował tworzenie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 w obszarze bezpieczeństwa energetycznego.

W latach 2007-2008 pracował w PGNiG, gdzie był odpowiedzialny za realizację strategicznych projektów dywersyfikacyjnych, takich jak projekt budowy terminalu LNG czy  gazociągu Baltic Pipe.

Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.