Powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o. z dniem 22 lipca 2016 r.

Paweł Zaręba jest od ponad 20 lat związany z branżą energetyczną. Posiada szerokie kompetencje związane z kierowaniem projektami budowy bloków węglowych czy gazowo-parowych.

Od listopada 2015 r. zatrudniony w PGE EJ 1 na stanowisku Engineering Manager. Wcześniej związany z Polimex Projekt Opole Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Dyrektora Technicznego dla projektu Opole – budowa opalanych węglem bloków 5 i 6 o mocy 2 x 920 MWe. W latach 2012–2015 Project Engineering Manager w SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o., gdzie odpowiadał za nadzór takich projektów jak budowa ciepłowniczego bloku parowo-gazowego w Ursusie, czy projekty elektrowni parowo-gazowej w Taszkiencie i we Włocławku. W spółce Polskie LNG S.A. w latach 2007-2012 odpowiedzialny za nadzór nad technologiczno – mechaniczną stroną kontraktów na budowę terminala LNG. 

Przez 3 lata (2004-2007) pracował jako Kierownik Projektu w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego Bartimpex S.A., gdzie m.in. kierował kontraktami na budowę tłoczni gazu na rurociągu jamalskim w Polsce. Doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym zdobywał także w takich spółkach i instytucjach jak Przedsiębiorstwo Branżowe Gazownia Serwis Sp. z o.o., ABB Zamech Gazpetro, ABB Zamech, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Projektowe PROMET, SHELL Polska, SHELL GAZ, Narodowa Agencja Poszanowania Energii czy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Gospodarki Energetycznej.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, posiada stopień dr inż. nauk technicznych w zakresie mechaniki.

pgeej_site