Aktualności

Wybór Inżyniera Kontraktu

08.07.2014

PGE EJ 1 sp. z o.o. wybrała Inżyniera Kontraktu w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Informacja o wyniku postępowania

08.07.2014

Informacja o wyniku postępowania na: "Świadczenie przez Doradcę Technicznego (ang. Owner's Engineer) usług doradztwa technicznego w procesie inwestycyjnym związanym z budową przez PGE EJ 1 sp. z o.o. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW".

PGE o referendum w gminie Mielno

08.07.2014

Polska Grupa Energetyczna ze zrozumieniem przyjęła wynik referendum, które 12 lutego br. zostało przeprowadzone w gminie Mielno. Fakt organizacji tego referendum jest dowodem na to, że energetyka jądrowa budzi silne emocje społeczne.

Atomówki Mistrzyniami Polski

08.07.2014

W drugim sezonie obecności w Plus Lidze Kobiet drużyna Atom Trefl Sopot której sponsorem jest PGE, sięgnęła po tytuł mistrzowski. Wygrana z drużyną Bank BPS Muszynianka w Muszynie (1:3) oraz dwa zwycięstwa w ERGO ARENIE (3:0), (3:2) to trzy najważniejsze mecze w historii Atomu Trefla Sopot. To właśnie one przeważyły szalę zwycięstwa na stronę sopocianek i dzięki nim upragnione i wyczekiwane już sezon temu mistrzostwo Polski trafiło na Pomorze.

Cztery spółki podpisały list intencyjny dotyczący budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

08.07.2014

PGE Polska Grupa Energetyczna SA, KGHM Polska Miedź SA, Tauron Polska Energia SA oraz Enea SA podpisały dzisiaj list intencyjny dotyczący nabycia udziałów w spółce celowej, powołanej do budowy i eksploatacji  pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Spotkania informacyjne z przedstawicielami dostawców technologii i potencjalnych partnerów strategicznych

08.07.2014

18 września br. Zarząd PGE EJ 1 przystąpił do spotkań informacyjnych z przedstawicielami dostawców technologii i potencjalnych partnerów strategicznych.

Prezes Aleksander Grad na Forum Gospodarczym Polska-Czechy

08.07.2014

Perspektywy energetyki konwencjonalnej i projekty jądrowe były głównymi tematami dyskusji o energetyce w czasie polsko-czeskiego Forum gospodarczego, które odbyło się 12 października w Warszawie. Uczestnicy dyskusji jako główny problem sektora wskazywali niestabilność rynku UE.

Zmiany w składzie Zarządu PGE EJ 1 sp. z o.o.

08.07.2014

W dniu 29 maja 2014 r. Rada Nadzorcza PGE EJ 1 sp. z o.o. powołała z dniem 30 maja 2014 r., Panią Angelinę Sarotę w skład Zarządu Spółki, na funkcję Wiceprezesa Zarządu.