Aktualności
Badania lokalizacyjne i środowiskowe na potrzeby budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej prowadzone będą w lokalizacjach „Lubiatowo-Kopalino” i „Żarnowiec”. PGE EJ 1 rezygnuje z lokalizacji „Gąski”
30.06.2016
Spółka PGE EJ 1, odpowiedzialna za przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, przeprowadzi badania lokalizacyjne i środowiskowe w pełnym zakresie w dwóch lokalizacjach w województwie pomorskim: „Lubiatowo-Kopalino” (gmina Choczewo, sołectwa Słajszewo, Jackowo) i „Żarnowiec” (gminy Krokowa i Gniewino).
PGE EJ 1 przekaże 2 miliony złotych na wsparcie rozwoju gmin lokalizacyjnych
19.04.2016
PGE EJ 1, Spółka odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego i budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, podjęła decyzję o przeznaczeniu 2 milionów złotych na dofinansowanie wybranych projektów w ramach tegorocznej edycji Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych. W ubiegłym roku budżet Programu wyniósł 1,2 miliona złotych.
Rozpoczęte postępowania zakupowe
18.03.2016
Informujemy, że ELBIS Sp. z o.o. (spółka Grupy Kapitałowej PGE) w ramach współpracy z PGE EJ 1 sp. z o.o. rozpoczęła postępowania zakupowe dotyczące realizacji zadań w ramach programu badań środowiskowych i lokalizacyjnych na potrzeby przygotowania inwestycji polegającej na budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.
PGE EJ 1 przekazała środki na realizację pierwszych projektów w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych
15.01.2016
Gminy Choczewo, Gniewino oraz Krokowa, dzięki uruchomionemu w listopadzie przez Spółkę PGE EJ 1 Programowi Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, otrzymały środki finansowe o łącznej wartości 1,2 mln zł. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na realizację projektów związanych z rozwojem infrastruktury i poprawą bezpieczeństwa. Zarząd PGE EJ 1 przyjął rekomendację Rady Konsultacyjnej Programu, dotyczącą dofinansowania wszystkich projektów inwestycyjnych zgłoszonych w pierwszym naborze wniosków. Umowy na realizację inicjatyw zawarte zostały 15 grudnia 2015 r. Na ich podstawie Spółka przekazała gminom środki finansowe.
Ruszyła trzecia edycja programu „Atom dla Nauki”
13.01.2016
12 stycznia br. wystartowała kolejna, trzecia już edycja programu „Atom dla Nauki”, ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego PGE EJ 1, poprzez który Spółka zachęca studentów i kadrę naukową szkół wyższych do bliższego zainteresowania się energetyką jądrową. W bieżącym roku akademickim PGE EJ 1, odpowiedzialna za budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, będzie rozwijać współpracę programową z kilkoma uczelniami wyższymi, a dla młodych naukowców przygotowała atrakcyjne konkursy.
Jak działa elektrownia jądrowa? PGE EJ 1 zaprasza na premierę filmu dokumentalnego
22.12.2015
Dlaczego warto rozwijać energetykę jądrową? Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa w reaktorach jądrowych najnowszej generacji? Czym jest promieniowanie? Jak wygląda działający w Polsce reaktor badawczy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w filmie „Nuclear Energy - jak działa elektrownia jądrowa”, którego premiera odbędzie się już 22 grudnia o godz. 20.10 na kanale Discovery Channel.
PGE EJ 1 uruchamia Program Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych
16.11.2015
16 listopada br. PGE EJ 1, Spółka odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego i budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zainaugurowała Program Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych. Celem Programu jest umacnianie partnerskich relacji Spółki ze społecznością lokalną oraz władzami gmin Choczewo, Gniewino i Krokowa poprzez wspieranie istotnych dla mieszkańców i rozwoju terenów objętych działaniami inwestycyjnymi inicjatyw.
Bezpieczna elektrownia jądrowa to fakt - relacja z międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez PGE EJ 1
03.11.2015
Z przeprowadzanych cyklicznie na zlecenie PGE EJ 1 badań opinii publicznej wynika, że dla polskiego społeczeństwa jedną z kluczowych kwestii w projekcie budowy elektrowni jądrowej jest jej bezpieczeństwo. Poziom obaw respondentów jest ściśle związany ze stanem wiedzy na ten temat. Dlatego też 27 października 2015 r., PGE EJ 1 zaprosiła do Wejherowa międzynarodowych ekspertów ds. bezpieczeństwa jądrowego, którzy przedstawili najważniejsze osiągnięcia w tej dziedzinie.