Aktualności

Nowe połączenia kolejowe na Pomorzu dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

10.03.2023

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla modernizacji i budowy linii kolejowych prowadzących do pierwszej elektrowni jądrowej w naszym kraju, która powstanie na Pomorzu.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe i Uniwersytet Warszawski rozpoczynają współpracę w zakresie rozwoju kadr dla branży jądrowej

02.03.2023

2 marca spółka Polskie Elektrownie Jądrowe zawarła porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Warszawskim zakładające współpracę na rzecz kształcenia kadr dla sektora energetyki jądrowej w Polsce.

Polskie Elektrownie Jądrowe i Westinghouse podpisały umowę na prace przedprojektowe elektrowni jądrowej na Pomorzu

22.02.2023

22 lutego 2023 roku spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) podpisała z Westinghouse Electric Company umowę rozpoczynającą wspólne działania, które prowadzą do przygotowania projektu pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Polskie Elektrownie Jądrowe wsparły 60 inicjatyw społecznych w regionie lokalizacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej

17.02.2023

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i turystów oraz rozwój lokalny to efekt  zakończonej edycji Programu Wsparcia Inicjatyw Społecznych (PWIS), który spółka PEJ realizowała w 2022 roku. W ramach ubiegłorocznej edycji  na wsparcie inicjatyw społecznych przekazano w sumie 2,3 mln zł.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju branży jądrowej

16.02.2023

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) rozszerza katalog uczelni wyższych, z którymi będzie współpracować podczas realizacji rządowego programu energetyki jądrowej.  15 lutego 2023 roku inwestor pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce zawarł porozumienie z Akademią Górniczo-Hutniczą (AGH), które swoim zakresem obejmuje współpracę przy kształceniu kadr oraz prace na rzecz rozwoju technologii mających zastosowanie w branży jądrowej.

Polskie Elektrownie Jądrowe i uczelnie wyższe w Gdańsku będą wspólnie kształcić kadry dla energetyki jądrowej w Polsce

01.02.2023

2 lutego Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) podpisała umowę o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim, tworzącymi Uczelnie Fahrenheita (FarU). Razem z inwestorem odpowiedzialnym za budowę pierwszej elektrowni na Pomorzu gdańskie uczelnie będą szkolić kadry dla przemysłu jądrowego.

Duży wzrost poparcia dla budowy elektrowni jądrowej w miejscu planowanej inwestycji na Pomorzu

02.01.2023

75 proc. mieszkańców gmin Choczewo, Gniewino i Krokowa popiera budowę elektrowni jądrowej w swoim sąsiedztwie - wynika z badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą PBS. To wzrost o 12 punktów procentowych względem badania poparcia lokalnej społeczności dla budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu, które przeprowadzono rok wcześniej.

Polskie Elektrownie Jądrowe i Westinghouse Electric Company podpisały umowę określającą zasady współpracy przy przygotowaniu procesu budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

15.12.2022

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała umowę o zasadach współpracy (ang. Cooperation Agreement) ze spółką Westinghouse Electric Company, której technologię AP1000 Rząd RP wybrał dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Łukasz Młynarkiewicz nowym Wiceprezesem Polskich Elektrowni Jądrowych

14.12.2022

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki Polskie Elektrownie Jądrowe z dniem 15 grudnia 2022 roku powołało Pana Łukasza Młynarkiewicza na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki

Rozmowy o elektrowni jądrowej w Sejmiku Województwa Pomorskiego

21.11.2022

Przedstawiciele Polskich Elektrowni Jądrowych wzięli udział w organizowanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka posiedzeniu Komisji Strategii, Rozwoju i Polityki Przestrzennej Sejmiku Województwa Pomorskiego.