Aktualności

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały umowę o współpracy z Politechniką Łódzką

07.10.2022

Rozwój potencjału kadrowego w sektorze energetyki jądrowej, lepsze przygotowanie studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy, promocja nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w przemyśle jądrowym to główne cele umowy o współpracy zawartej pomiędzy Politechniką Łódzką i spółką Polskie Elektrownie Jądrowe.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe rozmawia z samorządem o inwestycjach w infrastrukturę

06.10.2022

Prace związane z projektem budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, zaawansowanie stanu realizacji infrastruktury towarzyszącej inwestycji oraz współpraca z przedstawicielami mieszkańców regionu – to główne tematy rozmów, które 6 października odbyły się w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy spółki Polskie Elektrownie Jądrowe oraz starosty wejherowskiego, Gabrieli Lisius.

Jest wniosek w sprawie analiz bezpieczeństwa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

26.09.2022

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe 26 września 2022 r. złożyła do Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki wniosek
o uzyskanie ogólnej opinii Prezesa PAA dla proponowanego przez Spółkę zakresu weryfikacji analiz bezpieczeństwa planowanych elektrowni jądrowych.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podsumowuje ostatnie działania lokalne

08.09.2022

Bezpośrednie spotkania z samorządami i mieszkańcami, udział w najważniejszych sołeckich i gminnych wydarzeniach letnich, a także organizacja Wakacyjnych Punktów Informacyjnych w miejscach popularnych turystycznie, to główne aktywności komunikacyjne, które w sezonie letnim realizowała Spółka PEJ. Dodatkowo w marcu tego roku uruchomiony został również Program Wsparcia Inicjatyw Społecznych z budżetem przeznaczonym na dofinansowanie projektów lokalnych.

Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o. ogłasza przetarg niepubliczny na badanie sprawozdań finansowych

05.09.2022

Rada Nadzorcza Polskich Elektrowni Jądrowych sp. z o.o. ul. Mokotowska 49, 00-542 Warszawa, tel.(22) 340 29 80 zaprasza do składania ofert w postępowaniu niepublicznym na badanie jednostkowych sprawozdań finansowych za rok obrotowy od 01 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejny rok obrotowy.

Kolejny krok dla spółki Polskie Elektrownie Jądrowe, w celu uzyskania tzw. decyzji środowiskowej

27.07.2022

Krajowa część procedury środowiskowej dla elektrowni jądrowej, która ma powstać w gminie Choczewo lub na terenie gmin Krokowa i Gniewino na Pomorzu, weszła w nowy etap.

Kolejne spotkanie grupy roboczej powołanej przy Urzędzie Gminy Choczewo

29.06.2022

23 czerwca w Choczewie odbyło się posiedzenie grupy roboczej powołanej w tym roku w celu prowadzenia szczegółowych rozmów na temat współpracy przy budowie elektrowni jądrowej na Pomorzu. Było to drugie tego typu spotkanie, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele PEJ, sołectw oraz urzędu gminy Choczewo.

Rozmowy w sprawie infrastruktury towarzyszącej budowie elektrowni jądrowej

22.06.2022

22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie z inicjatywy PEJ oraz Starosty Powiatu Wejherowskiego odbyło się kolejne spotkanie poświęcone budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej oraz związanym z tym rozwojem regionu. Głównym tematem rozmów były inwestycje towarzyszące budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej, czyli drogi, połączenie kolejowe oraz sieci elektroenergetyczne. 

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe rozmawiała o infrastrukturze towarzyszącej związanej z budową pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej

20.05.2022

18 maja br. w urzędzie gminy Choczewo odbyło się spotkanie na temat statusu prac związanych z realizacją kolei i dróg - inwestycji towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe rozmawiała z mieszkańcami Pomorza o budowie elektrowni jądrowej

12.04.2022

Spotkania informacyjne, które inwestor elektrowni przeprowadził w pierwszej połowie kwietnia, odbyły się w Słajszewie, Sasinie, Jackowie oraz Kopalinie, czyli na terenie gminy Choczewo, wskazanej przez Polskie Elektrownie Jądrowe jako preferowana lokalizacja pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Ich głównym celem było przybliżenie najważniejszych informacji z tzw. raportu środowiskowego dotyczącego inwestycji. Dokument 29 marca złożono do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.