PGE EJ 1 podczas letnich imprez plenerowych

17.09.2014

Po raz kolejny w sezonie wakacyjnym spółka PGE EJ 1 zaangażowała się w lokalne wydarzenia plenerowo-sportowe, prezentując wiedzę o energetyce jądrowej mieszkańcom gmin Choczewo, Gniewino i Krokowa oraz turystom odwiedzającym ten region. W okresie czerwiec – lipiec, w trakcie sześciu imprez plenerowych, stoiska PGE EJ 1 odwiedziło w sumie blisko 2 tys. osób.

Głównym celem Spółki było zaprezentowanie rzetelnej i obiektywnej informacji o energetyce jądrowej i samej inwestycji w jak najbardziej atrakcyjny i przystępny sposób. –Połączenie dobrej zabawy i aktywności ruchowej z działaniami edukacyjnymi okazało się trafnym rozwiązaniem, bowiem osoby odwiedzające stoiska PGE EJ 1 z chęcią angażowały się w nasze konkursy, dowiadując się przy okazji wielu nowych rzeczy z zakresu energetyki jądrowej – mówi Katarzyna Włodek-Makos, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji i Relacji Zewnętrznych PGE EJ 1.W pierwszej połowie wakacji Spółka była zaangażowana w organizację sześciu lokalnych wydarzeń. Jeszcze w czerwcu stoisko PGE EJ 1 było obecne podczas III Maratonu Wrotkarskiego o Puchar Wójta Gminy Choczewo, gdzie oprócz standardowego punktu informacyjnego, ustawiona została strefa sportowa. PGE EJ 1 była też fundatorem nagród specjalnych dla startujących w zawodach. Dwa lipcowe weekendy to tradycyjnie uroczystości gminne w Gniewinie, Choczewie i Krokowej. Podczas tych wydarzeń nie mogło zabraknąć PGE EJ 1 z punktem informacyjnym i strefą sportową. Dobra zabawa i atrakcje związane z grami i quizami edukacyjnymi przyciągały do stoiska setki zainteresowanych osób. 

W lipcu PGE EJ 1 była partnerem jeszcze dwóch imprez: zawodów z cyklu o Puchar Bałtyku w Nordic Walkingu rozgrywanych w Białogórze oraz XIII Festynu Folklorystycznego KRANCBAL w Nadolu. Oba wydarzenia, choć różne w swoim założeniu, przyciągnęły ogromne rzesze mieszkańców i turystów, a stoisko PGE EJ 1 ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

– Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w lokalne inicjatywy, bo czujemy się częścią tej społeczności. To dla nas także znakomita okazja do dialogu z mieszkańcami, wymiany poglądów i edukacji na temat budowy w ich sąsiedztwie elektrowni jądrowej. Dziękujemy im za zainteresowanie i otwartość. Podziękowania należą się również władzom lokalnym, które blisko współpracowały z nami podczas organizacji naszych aktywności – podsumowuje Katarzyna Włodek-Makos.

W sierpniu spółka planuje kolejne aktywności, m.in. na plażach w Lubiatowie oraz w Białogórze. Wakacyjne Punkty Informacyjne obecne będą w miejscach atrakcyjnych turystycznie na terenie trzech gmin lokalizacyjnych. 

Filmowa relacja z Dni Choczewa i Krokowej oraz zawodów Nordic Walking w Białogórze: 
https://www.youtube.com/watch?v=DeVoudEUbYc